Mnichovo Hradiště

Kniha života v mé třídě

Vzdělávací projekt , který vychází a opírá se o výtvarné činnosti, sebepoznání dětí, rozvoj empatických a jiných sociálních dovedností, poznávání okolí, ve kterém dítě žije, vede k poznávání a ochraně přírody.

Práce s projektem propojuje vnitřní svět mateřské školy a vnější svět rodin, život ve městě, v kultuře. Jádrem projektu je životní realita, reálné zážitky, události, situace a zkušenosti.

Cílem projektu je uvědomění si své osobní historie a vztah k životu dalších významných osob ve svém nejbližším okolí, poznávání souvislostí mezi minulostí, přítomností a budoucností, zaznamenání příběhu vlastního života, čtenářská gramotnost atd., Rozvíjí dovednosti a jemnou motoriku, využívá různé výtvarné techniky a činnosti, děti utváří výtvarný celek z jednotlivých částí. Projekt je realizován ve spolupráci s rodiči, projekt je celoroční a výsledkem projektu je kniha.